Kryeministri i vendit, Albin Kurti, sot udhëton për në Mynih të Gjermanisë ku do të marrë pjesë në Konferencën e Sigurisë atje.

Kurti do të shoqërohet nga zëvendëskryeministrja, njëherit edhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

Në njoftimin e Zyrës së Kryeministrit bëhet e ditur se Kurti do të qëndrojë atje për tri ditë gjatë të cilave do të zhvillojë takime të ndryshme bilaterale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

31 azilantë kthehen nga Gjermania, dërgohen në kamp

Alsat mëson se gjatë ditës së sotme nga Gjermania do të kthehen…

Të shtëna me armë në Prizren, policia konfiskon një armë dhe shtatë fishekë

Policia e Kosovës në rajonin e Prizrenit, ka njoftuar se sot ka…

Merkel uron Olaf Scholz për fitoren në zgjedhje

Angela Merkel ka uruar personalisht kreun e Partisë Social Demokrate, Olaf Scholz,…

Gjukanoviq: Zgjedhjet, vendimtare për ruajtjen e pavarësisë së Malit të Zi

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, tha se zgjedhjet parlamentare të…

Kroacia goditet nga moti i ligë, stuhi, shira të rrëmbyeshëm e drunj të shkulur

Pas paralajmërimit se Gadishulli Ballkanik do të goditet nga moti i ligë…