Shqipëria fitoi 3-1 takimin me Kazakistanin në Tiranë. Një rikthim te triumfi që mban gjallë shpresat për vendin e parë në Ligën e Kombeve, por duhet një tjetër sukses me Bjellorusinë të mërkurën për të realizuar objektivin.

Nëse nuk fitojmë me Bjellorusinë nuk na vlen ky rezultat që arritëm. Duhet të përgatitemi mirë, pasi është një skuadër më e fortë fizikisht se Kazakistani”.

Kemi bërë gjysmën e punës sot, të urojmë të bëjmë gjysmën tjetër të mërkurën”.

Cikalleshi ishte ai i cili kaloi në avantazh Shqipërinë në minutën e 16’, duke shfrytëzuar pasimin e Memushajt. Ismajli realizoi sërish për kuqezinjtë, por kundërshtarët na befasuan me rinisjen e topit nga mesi i fushës.

Abiken dhuroi spektakël duke dërguar direkt topin në rrjetë, pasi pa që Berisha ishte jashtë zonës së vogël. Manaj siguroi fitoren duke realizuar në minutën e 62’ me 11-metërsh, i fituar nga Abrashi.

Rastet nuk munguan edhe në minutat e mbetura, por që nuk sollën gola. Shqipëria renditet në vendin e dytë në grup me 2 pikë më pak se Bjellorusia që mundi 2 – 0 Lituaninë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Nuk e goditi kundërshtarin në këmbën e lënduar: Rrëfimi për Mohamed Ali Rashwan, xhudistin që e ‘fali’ medaljen e artë olimpike

Së fundmi një video e shpërndarë me të madhe në internet ka…

Borussia Dortmundi e mposhti Bayern Munichun (VIDEO)

Dortmundi i është hakmarrë Bayern Munichut për sezonin e kaluar të Bundesligës,…

Florian Marku – Godor, meçi mbyllet menjëherë pas rundit të dytë (VIDEO)

Florian Marku ka fituar meçin kundër boksierit nga Sllovakia, Ivan Godor, të…

Gjasat e Messit dhe Van Dijkut për ta fituar Topin e Artë

ESPN raporton se pas fitores së Holandës në gjysmëfinale të Ligës së…

Khabib Nurmagomedov para perballjes me Dustin Poirer (VIDEO)

Përballja mes Nurmagomedov dhe Poirer do të zhvillohet me 07 shtator në…