Unë Shek Hallaçi, Sami Ukshini dhe Val Zeka distancohemi nga gjitha deklaratat e shokëve tanë(El Cheka) që minojnë hetimin ndërkombëtar për rastet e montuara politike.

Ne nuk ishim dakord që të mbahen protesta por jashtë vullnetit tonë ndodhën të njejtat, ne nuk i shperndamë materialet e përgjuara që dikush të përfitojë politikisht apo finaciarisht në kurrizin tonë dhe të shqiptarëve që po kalben burgjeve të montuar politikisht.

I vetmi subjekt politik që publikisht tha që ne do kushtëzojmë përbërjen e re qeveritare me hetim ndërkombëtar për rastet e montuara politike ishte Aleanca për Shqiptarët andaj edhe ne e përkrahëm publikisht.
Nuk do lejojmë që dikush të del në lista deputetësh dhe të dëmtojnë imazhin tonë për pazare të ulta politike!!!

12 Prilli do jet dita e gëzimit dhe dita e çlirimit të vllezërve tanë në Ilirid. #PRANVERAMEDINJITETDHEGUXIM

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Fotomontazh: ”Trenjakët” që gjetën njëri-tjetrin në Ukrainë

Ngjashmëria që kanë mes vete këta tre burra me pozita të larta,…

Forcohet lira pasi Erdogan publikon masat kundër dollarit

Lira turke shënoi një kthesë të madhe të hënën në mbrëmje pasi…

Haxhiu: Të përkushtuar që Kosova të jetë shtet i së drejtës

Në kuadër të takimit të 5-të virtual të Nën-Komisionit për Drejtësi, Liri…

Japoni, 6 të vdekur nga përmbytjet dhe rrëshqitjet e tokës

Të paktën 6 persona kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjeve dhe…

Mbretëria e Bashkuar do ta rihap ambasadën në Kiev

Mbretëria e Bashkuar do të rihap ambasadën e saj në kryeqytetin ukrainas,…