Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, ka publikuar një fotografi në të cilën shihet vendosmëria e ukrainasve për të kundërshtuar pushtimin rus.

Siç ka bërë të ditur kryesiplomati Kuleba, në fotografi tregohet se si civilët bllokojnë rrugën për pushtuesit rusë në Enerdogar.

“Kjo është një luftë e vërtetë popullore për Ukrainën. Putin nuk ka asnjë shans për ta fituar atë. Në këtë foto civilët bllokojnë pushtuesit rusë në Energodar. Një nga qindra foto dhe video të tilla. Ne kemi nevojë për partnerë për të ndihmuar Ukrainën të mbrohet. Sidomos në ajër. Mbylleni qiellin tani!”, ka shkruar ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

16 mijë punëtorë pa paga, 7 mijë në pushim të detyruar! Qeveria nuk ka plan B

Qeveria nuk ka një plan B për të shpëtuar qytetarët, të cilët…

“Papa, ti je heretik”, prifti ortodoks në Athinë i bërtet kreut të kishës katolike

Një prift i moshuar ortodoks në Athinë i bërtiti Papa Françeskut, teksa…

Kush ja numëron Ramës përgjigjet?

Kryeministri Edi Rama prezantoi në fund të dhjetorit nismën e re të…

Maqedonia afër “listës së kuqe” për udhëtimet

Rritja permanente e të prekurve nga virusi korona në baza ditore ka…

Ish-kryeministri francez dënohet me burgim

Një Gjykatë në Francë e ka shpallur fajtor këtë të hënë ish-kryeministrin…