Deputeti Aleksandar Kiracovski mëngjesin e sotëm do të paraqitet në Prokurorinë për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsion të lartë për tu marrë në pyetje lidhur me rastin “Reket”.

Ai ditëve të kaluara kishte deklaruar se prokuroria duhet të frojë të gjithë politikanët të cilët kanë pasur kontakt me Boki 13, për siç kishte theksuar ai të marrin fund të gjitha “thashethemet”.

Përndryshe mbrëmë ishte deputetja Frosina Remenski ajo e cila u paraqit në hapsirat e Prokurorisë për ndjekje të krimit të organizuar.

Pas gjithsej tri orëve ajo u shpreh se i hedh poshtë të gjitha akuzat lidhur me rastin “Reket”, ndërsa në Prokurori ishte ftuar si person që ishte kërkuar sqarim lidhur me rastin “Reket”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…