Këshilltari për Siguri Kombëtare i presidentit Donald Trump, Robert O’Brien, ka dalë pozitiv në testin për COVID-19, sipas një zyrtari të njohur me atë që ndodhi.

Sipas CNN, përcjell Telegrafi, diagnoza e O’Brien shënon zyrtarin e nivelit më të lartë të administratës Trump, i cili dihet se ka testuar pozitiv.

Megjithatë, është e paqartë kur O’Brien u takua për herë të fundit me Trump.

Paraqitja e tyre e fundit publike së bashku ishte mbi dy javë më parë gjatë një vizite në Komandën Jugore të SHBA në Miami më 10 korrik.

O’Brien, një nga ndihmësit më të mirë të Trump, u kthye kohët e fundit nga Evropa, ku ai dhe zëvendësi i tij i lartë u takuan me zyrtarë nga Mbretëria e Bashkuar, Franca, Gjermania dhe Italia.

Ndërkohë një zyrtar i lartë i administratës i tha CNN se O’Brien ka qenë duke punuar nga shtëpia që javën e kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…