Oleksi Riabchyn, këshilltar i zëvendëskryeministrit ukrainas, ka thënë për Sky News se lideri rus, Vladimir Putinin, e vizitoi Mariupolin, siç u shpreh ai, për herë të parë dhe të fundit.

“Ai erdhi për të parë dhe për të thënë lamtumirë, sepse besojmë në kundërsulmin tonë pranveror, ne jemi në gjendje të dëbojmë Rusinë nga territori ukrainas,” tha ai.

Riabchyn praninë e Putinit në Mariupol e konsideroi si të dhimbshme, shkruan Sky News.

Ai gjithashtu tha se Putini po përpiqet të krijojë një imazh pozitiv për veten, siç u shpreh ai, ai presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky.

“Presidenti rus ka frikë të takohet me liderë të ndryshëm botërorë”, shtoi tutje Riabchyn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

12 persona të tjerë kanë rezultuar pozitiv nga testimi për koronavirus

12 raste të reja të prekur nga virusi korona në vendin tonë.…

Nuk e komenton dënimin me burg për Tahirin, Rama: E kam ditur mirë çfarë kam bërë kur kam udhëhequr reformën në drejtësi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nuk ka komentuar dënimin me burg për…

Gjykata e Apelit Shkup i anuloi seancat publike dhe debatet e caktuara për muajin e ardhshëm

Seancat publike dhe debatet para Gjykatës së Apelit Shkup, të cilat janë…

Berisha: Financimet ruse, Basha më mashtroi

Është përgjegjesi e tij dhe jo e Partisë Demokratike Duke distancuar veten…

Gjatë 24 orëve të kaluara orën policore nuk e kanë respektuar 42 persona

Gjatë 24 orëve të kaluara në nivel të gjithë shtetit gjithsej 42…