Këshilli i Sigurimit i Republikës së Maqedonisë sot në ora 15:00 do të mbajë seancë në kabinetin e presidentit Stevo Pendarovski.

Nga kabineti i presidentit njoftuan se në rend dite të seancës së 18 të Këshillit të Sigurimit do të jetë situata e sigurisë në RMV dhe në rajonin euroatlantik.

Në seancë, përveç anëtarëve të Këshillit të Sigurimit, do të marrin pjesë edhe drejtori i Agjencisë për Inteligjencë Erold Musliu, drejtori i Agjencisë për Siguri Kombëtare Zharko Milloshevski dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Armatës, Vasko Gjurçinovski.

Pas përfundimit të seancës, presidenti Stevo Pendarovski do të bëjë një deklaratë për publikun, e cila do të transmetohet drejtpërdrejt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Mali i Zi e shpall ambasadorin serb person “non grata”

Ambasadori serb në Malin e Zi Vladimir Bozovic është shpallur  person “non…

Kelmendi: Mendësi tipike komuniste!

Pushteti i VV-së nuk e votoi sot Trustin, ku i lejohet qytetarëvë…

“Vetëvendosje bëri revolucion, theu edhe rekordin e Rugovës”

Analisti Armand Shkullaku ka thënë se këto zgjedhje të jashtëzakonshme treguan edhe…

Meta: Amerikanët mund të më vrasin edhe nëse duan

Kim: Kërcënimet dhe nxitja e dhunës meritojnë dënim Presidenti i Republikës Ilir…

Lehona 26-vjeçare ndërron jetë në Spitalin e Gjinekologjisë në Çair

Nga Ministria e Shëndetësisë njoftojnë se në Spitalin e Gjinekologjisë “Nënë Tereza”…