Një ngjarje e rëndë, disa minuta pas mesnatës, ka ndodhur para shtabit partiak të një partie politike shqiptare në Kërçovë. Sipas dëshmitarëve okular, është lënduar me mjet të mp rehtë një person i moshës rreth 40-tave, i cili ka qen duke dalur nga shtabi partiak. Ngjarja ka ndodhur para shtabit të njërit nga kandidatët për kryetar komune në Kërçovë, ndërsa është su lmuar nga një individ që pretendohet se i takon shtabit të një kandidatit tjetër. Dëshmitarë të pranishëm në rast thonë se i lë nd uari është dërguar menjëherë në spital. Burime të Albanews24 thonë se i lënduari është në gjendje të keqe jete.
Nga ana tjetër, mësohet se personi që shkaktoi këtë ngjarje të shëmtuar është ndaluar nga organet e rendit. Rastin e ka konfirmuar edhe aktivisti politik Blerim Ahmedi nga Kërçova i cili në një status në rrjetin social ka shkruar:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…