Një trup është gjetur në kërkim të një ushtari belg, me pikëpamje të ekstremit të djathtë, i cili u zhduk në mes të majit pasi mori armë nga një bazë ushtarake.

Prokurorët thonë se trupi i zbuluar në një zonë të pyllëzuar afër kufirit holandez është ndoshta ai i Jurgen Conings, 46 vjeç.

Conings, i cili ishte në një listë vëzhgimi për ekstremistët e dyshuar, kishte lëshuar kërcënime, përfshirë edhe kundër ekspertit që udhëhoqi përgjigjen e Belgjikës ndaj Covid-19.

Qindra oficerë ishin vendosur në kërkim prej një muaji.

Trupi u gjet në Parkun Kombëtar Hoge Kempen pranë qytetit Dilsen-Stockemon të Dielën dhe prokurorët thonë se vëzhgimet fillestare sugjerojnë se burri kishte qëlluar veten.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…