Dje në ora 16:15 në Shkup, pas masave dhe veprimeve të ndërmarra nga zyrtarët policorë është privuar nga liria A.I.(24) nga Shkupi. Ai është raportuar rreth orës 13.00 nga 56-vjeçari nga Shkupi se i ka dërguar mesazhe me zë me përmbajtje kërcënuese përmes një aplikacioni celular.

Në koordinim me Prokurorin Publik, personi është ndaluar në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit kundër tij do të bëhet kallëzim për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer vepër penale nga neni 144 paragrafi 4 të Kodit Penal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Aksion policor në disa vendbanime shqiptare

Aksion policor në disa vendbanime shqiptare. Patrullime dhe kontrolle në rajonin e…

Gjermania dërgoi një anije luftarake në Detin e Kinës për herë të parë në gati dy dekada

Gjermania të hënën dërgoi një anije luftarake në Detin e Kinës Jugore…

Shkup, në mesin e personave të arrestuar për pasaportat e “narkobosëve” ka edhe shqiptarë

Në aksionin policor “Sozia” ka të arrestuar maqedonas, shqiptarë dhe boshnjakë, meshkuj…

Kurti: Po të kishte referendum për bashkim me Shqipërinë, do të votoja pro

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje Albin Kurti është deklaruar në lidhje…

Kumanovë, 10 anëtarë të Shtabit të Krizës pozitiv në CoVid-19

Pas infektimit të kryetari të Kumanovës, Maksim Dimitrievski me CoVid-19, Alsat mëson…