Shteti zviceran është aktivizuar në nivel diplomatik, mbi çështjen e kërcënimeve nga shërbimet inteligjente serbe ndaj Dick Martyt.

Madje siç raporton një medium zviceran, për këtë çështje, por edhe të tjera politike, sekretarja e shtetit të Zvicrës, Livia Leu, pritet ta vizitojë Kosovën në fund të këtij muaji, përcjell klankosova.tv.

Leu veç Kosovës, raportohet se do bëjë vizitë edhe në Serbi.

Mësohet se Livia Leu po kujdeset për dosjen dhe është në kontakt me Ministrinë e Punëve të Jashtme të Serbisë për këto çështje.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Bëjeni anëtarësimin e Kosovës më të lehtë, i thotë Kurti NATO-s dhe BE-së

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për AFP rreth mundësisë së…

Ambasadori i BE-së në Beograd: Raundi i fundit i dialogut Kosovë-Serbi ishte më i vështiri

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Serbi, Sem Fabrizi, ka thënë se dialogu…

Tërmeti 5 ballë

Mbrëmjen e së shtunës (31 gusht), një tërmet 5 ballë ka tronditur…

Johnson: Britania e Madhe do të shkaktojë dhimbjen maksimale ekonomike në makinën e luftës së Putinit

Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson, ka thënë se Britania e…