Ndërtesa e Ministrisë së Jashtme të Maqedonisë së Veriut është në evakuim pas denoncimit për bombë në mëngjesin e sotëm në adresën e këtij institucioni.

“Ju informojmë se Ministria e Punëve të Jashtme ka marrë informacion me e-mail se në objekt janë vendosur mjete shpërthyese. Ministria ka njoftuar menjëherë shërbimet përkatëse në MPB, me udhëzimin e të cilëve objekti është evakuuar menjëherë.

Në përputhje me protokollet e sigurisë, sapo të krijohen kushtet e duhura, punonjësit do të kthehen në punë”, njoftojnë MPB.

Policia ndodhet në terren dhe janë marrë masa kontrolluese për objektin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kapja e shtetit në Ballkanin Perëndimor

Një ligj i miratuar në Shqipëri i ka mundësuar kompanisë A.N.K Sh.P.K.,…

Momenti kur hajduti kapet mat nga kamerat e sigurisë duke vjedhur në një restoran në Shkup (VIDEO)

Një video është shpërndarë në Twitter në Hotelin “La Tana” në Shkup,…

Rrahmani i VV-së për Abdixhikun: Tha dhjetë ditë fushatë, a atë e ka filluar qe dy muaj

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka komentuar lidhur me ofertën e…

SHBA-ja po mbledh prova për krimet e luftës në Ukrainë

Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka akuzuar Rusinë për kryerjen e krimeve të…

Zëdhënësi i talibanëve: Afati i 31 gushtit për tërheqjen e ndërkombëtarëve – “vijë e kuqe” (VIDEO)

Një zëdhënës i talibanëve tha se afati i 31 gushtit për tërheqjen…