Rasti me Aleksej Navalnin, kritikuesin më të ashpër të Kremlinit, është shumë shqetësues dhe ai patjetër të merr ndihmën e domosdoshme mjekësore, ka njoftuar sot Zyra e Kombeve të Bashkuara për të drejtat e njeriut në Gjenevë.

Bashkëpunëtorët e Navalnit e kanë akuzuar Moskën se i është kundërvënë faktit që ai të transferohet në spital gjerman duke vënë në rrezik të jetës, pasi spitali në Siberi ku ai është i shtruar nuk është mirë i pajisur, shkruajnë mediat britanike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…