Detaje të reja janë bërë të ditura për sulmin me dron në qytetin Sevastopol të Krimesë.

Guvernatori i zgjedhur nga Moska atje, Mikhail Razvozhaev, ka thënë se zjarri është ende aktiv, por nuk ka rrezik dhe askush nuk është lënduar.

“Katër rezervuarët e karburantit që u goditën, praktikisht janë djegur”, tha ai.

“Situata është nën kontroll, forcat dhe të gjitha mjetet e nevojshme janë të mjaftueshme”.

Pamjet të cilat po qarkullojnë në rrjetet sociale tregojnë dëmin masiv që ka gllabëruar rezervuarët në Sevastopol.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

SHBA po bllokon pjesëmarrjen e zyrtarëve bërthamor rus në IAEA

Korporata shtetërore bërthamore ruse, Rosatom pretendon se Shtetet e Bashkuara kanë bllokuar…

Për vrasjen e 13 civilëve gjatë luftës në Kosovë: Apeli ia ulë dënimin Goran Stanishiqit nga 20 në 15 vjet burg

Gjykata e Apelit e ka aprovuar pjesërisht si të bazuar ankesën e…

Konfirmohet nga Prokuroria dhe Policia ndalimi i kryetarit të KPM-së nën dyshimin për marrje ryshfeti

Prokuroria Themelore në Prishtinë bashkë me Policinë e Kosovës e kanë konfirmuar…

Mickovski: Dorëheqje duhet të jep komplet Qeveria, Rashkovski duhet të përfundoj në burg

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski derisa komentoi dorëheqjen e Dragi Rashkovskit deklaroi…

Digjet vetura zyrtare e zv/drejtorit të burgut

Para disa çastesh i është djegur vetura zyrtare zv/drejtorit të Burgut të…