Sipas të dhënave nga stacionet matëse, sot në Tetovë, Gostivar, Veles dhe Kumanovë ajri është tejet i ndotur.

Ndërsa ajri në qytetet Kërçovë, Koçan, Kavadar, Strumicë, Gjevgjeli është mesatarisht i ndotur.

Shkupi është i ndotur prej ditësh, ndërsa në fuqi masa për transport publik falas.

Kryeqyteti ishte ndër qytetet më të ndotura në botë ditën e djeshme.

Në listën e ajrit vizuale sot Shkupi është në vendin e 30-të. Edhe kryeqytetet e tjera ballkanike janë të ndotura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Macron: Putin refuzon të ndalojë tragjedinë në Ukrainë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka treguar përmes rrjeteve sociale se për…

Coronavirusi – Bosnja dhe Hercegovina strehon migrantët dhe refugjatët që kanë mbetur rrugëve

Migrantët dhe refugjatët nga kantoni veriperëndimor i Una-Sana i Bosnjës dhe Hercegovinës…

Në Rinas të Tiranës arrin sasia më e madhe e vaksinave

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka ndarë mëngjesin e sotëm lajmin e…

Dialogu me Serbinë dhe fushata elektorale në Kosovë

Çështja e dialogut me Serbinë nuk po zë shumë vend në fushatën…

Kanada do të dërgojë artileri të rëndë në Ukrainë

Kanadaja njoftoi sot se do ta ndihmojë me artileri të rëndë ushtrinë…