Policia në Bullgari ka arrestuar rreth 100 emigrantë nga Afganistani të cilët janë transportuar me kamion me targa të Maqedonisë. Shoferi është një shtetas i Maqedonisë 60-vjeçar. Të gjithë emigrantët janë burra të rinj dhe të moshës së mesme. Kamioni u kap nga policia kufitare. Prokuroria e rrethit thotë se përveç sirianëve ka edhe serbë, francezë, ukrainas… Fluksi i emigrantëve në Bullgari është i madh dhe javën e kaluar ka ndodhur një tragjedi kur autobusi i mbushur me emigrantë nuk ka ndalur në sinjalin e policisë dhe autobusi përplasi makinën e policisë me çka dy policë humben jetën.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Alarmon Naim Miftari: Maqedonia po i vret shqiptarët, kjo është metoda që po e përdorin

Ish-eprori i lartë i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, ka…

Rishfaqet Mogherini, BE e prezanton Kosovën si republikë (FOTO)

Ish-kryediplomatja e Bashkimit Evropian dhe ndërmjetësuesja e dialogut Kosovë- Serbi, Federika Mogherini…

Kurti: Kosova është i vetmi vend në rajon që s’ka pranuar vaksina nga Rusia ose Kina

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, priti në takim drejtoren e International Republican…

Ende nuk dihet se kur do të nisë rigjykimi për “Titanik 3”, apeli pranoi ankesat e Alimit dhe Gurit

Edhe pas pushimit kolektiv të gjykatës që përfundoi këtë javë, nuk dihet…

“NLB Banka” nuk i përfill shqiptarët, “Службен јазик на НЛБ е македонски јазик”. Revoltohet klienti nga Tetova

“Gjuha zyrtare e NLB Bankës është gjuha maqedonase dhe ajo angleze” kështu…