Policia në Bullgari ka arrestuar rreth 100 emigrantë nga Afganistani të cilët janë transportuar me kamion me targa të Maqedonisë. Shoferi është një shtetas i Maqedonisë 60-vjeçar. Të gjithë emigrantët janë burra të rinj dhe të moshës së mesme. Kamioni u kap nga policia kufitare. Prokuroria e rrethit thotë se përveç sirianëve ka edhe serbë, francezë, ukrainas… Fluksi i emigrantëve në Bullgari është i madh dhe javën e kaluar ka ndodhur një tragjedi kur autobusi i mbushur me emigrantë nuk ka ndalur në sinjalin e policisë dhe autobusi përplasi makinën e policisë me çka dy policë humben jetën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Klinaku: Aktakuzat e Gucatit dhe Haradinajt nuk janë konfirmuar

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK’së, Faton Klinaku, përmes një shkrimi…

Kurti: Qeveria Hoti varet nga çdo deputet i Listës Serbe

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti deklaron se qeveria Hoti jo vetëm…

Kamioni me 49 emigrantë humb kontrollin në rrugën Gjevgjeli-Demir Kapi, 24 të lënduar

Në aksidentin e djeshëm në afërsi të Marvincës, 24 emigrantë kanë mbetur…

Mediat e huaja shkruajnë për përplasjen e Metës me ambasadoren amerikane

Përplasja në distancë mes presidentit shqiptar, Ilir Meta dhe ambasadores së SHBA-së…

Kjo është mënyra e moderuar që Gjermania po provon për të dalë nga kufizimet

Shumë lande federale po krijojnë fakte para diskutimit të radhës në Berlin…