Dje rreth orës 09:30 në rrugën rajonale Negotinë-Gratsko policia ka ndaluar makinën transportuese të tipit “Mercedes 911” me targa të Shkupit.

Pas ndalimit shoferi ka tentuar të arratiset, por pa sukses pasi pas pak çastesh është kapur nga policia. Bëhet fjalë për 20 vjeçarin A.F. nga Vizbegu i Shkupit.

Gjatë kontrollit të automjetit policia ka kapur 80 emigrantë ilegal, respektivisht 79 nga Pakistani dhe një nga Eritreja.

Me urdhër të Prokurorisë Publike, policia ka kryer hetime në vendngjarje ndërsa tashmë është ngritur padi kundër 20 vjeçarit A.F. për shkelje të nenit 418-6 alinea 4 dhe 2 nga Kodi Penal.

Emigrantët janë transferuar në qrndrën “Vinojug” në Gjevgjeli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…