Zyrtarët e Drejtorisë së të Hyrave dhe Doganave, së bashku me zyrtarë të Drejtorisë së Policisë së Malit të Zi, kanë parandaluar kontrabandën e rreth 300 kilogramëve të lëndës narkotike skunk.

Ky i fundit është gjetur mëngjesin e sotëm në pikën kufitare Vraçenoviq, në një kamion frigorifer i drejtuar nga shtetasi malazez M.N. (1995) nga Nikshiqi.

Nga kontrolli i detajuar në çatinë e frigoriferit, në një depo të punuar posaçërisht, janë gjetur 295 pako me drogë, me peshë rreth 300 kilogramë, raporton rtcg.

Automjeti është dashur të vazhdojë nga vendkalimi kufitar Vraçenoviqi në drejtim të Bosnjë-Hercegovinës.

“Policët kanë arrestuar një të dyshuar i cili do të dërgohet në Prokurorinë e Shtetit në Podgoricë për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale të prodhimit, posedimit dhe shpërndarjes së paautorizuar të narkotikëve”, thuhet në njoftim e organeve policore.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

MPB paralajmërojnë gjoba të larta për shitësit dhe përdoruesit e mjeteve piroteknike

“Vetëm pak orë na ndajnë nga ndërrimi i viteve dhe tashmë qytetarët…

Qeveria ua heq shtesat edhe një pjese të Policisë

Pakoja e re Emergjente e Qeverisë Kurti 2 ka lënë jashtë disa…

Raporti i Këshillit të Prokurorëve për Janevën mbërrin në Kuvend

Sot herët në mëngjes ka mbërritur në Kuvend raporti i Këshilli të…

Gjenden mbetje mortore, personi kishte veshje ushtarake dhe emblemë të UÇK-së (FOTO)

Në fshatin Brekoc të Gjakovës në vendin ku janë të varrosur dëshmorët…

Talibanët paralajmërojnë për rrezik të sëmundjeve pas tërmetit vdekjeprurës

Zyrtarët shëndetësorë në Qeverinë e udhëhequr nga talibanët në Afganistan, kanë paralajmëruar…