Shtetet e Bashkuara të Amerikës e fituat Kupën e Botës në Kampionatin Botëror të femrave. Mirëpo, futbollistet e kësaj Kombëtareje nuk planifikojnë të shkojnë me trofeun e fituar në Shtëpinë e Bardhë te presidenti amerikan, Donald Trump.

Këtë e ka bërë të ditur kapitenia e Kombëtares Amerikane, Megan Rapinoe, mes së cilës dhe Donald Trump vazhdojnë polemikat.

34-vjeçarja ka thënë për mediat amerikane se nuk do ta pranonte asnjë ftesë eventuale nga Trump dhe se qëndrim të njëjtë kanë edhe shoqet e saj të skuadrës.

“Edhe vajzat e tjera, me të cilat kam biseduar nuk do të shkonin. Ekspozimi si trofe i skuadrës sonë do të ishte një mundësi për këtë administratë, nuk mendoj se ka kuptim për ne. Madje nuk arrij ta imagjinoj që një nga shoqet e skuadrës do të dojë të marrë një pozicion të tillë. Presidenti ka një përgjegjësi të madhe për t’u kujdesur për çdo njeri të veçantë të këtij vendi dhe duhet të bëjë më të mirën për të gjithë”, ka thënë Rapinoe.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Forcat ruse dëmtojnë sërish linjën e energjisë elektrike të centralit bërthamor të Çernobilit

Operatori i rrjetit energjetik të Ukrainës ka thënë se forcat e Vladimir…

Numri i të vdekurve arrin në katër, pas shembjes së një ndërtese nga një shpërthim gazi në Itali – publikohen pamje tjera nga vendi i ngjarjes

Katër persona humbën jetën dhe pesë të tjerë rezultojnë të zhdukur pasi…

Rekord prej gjysmë milioni infektimesh ditore në SHBA

Autoritetet në alarm, nuk përjashtohet ashpërsimi i masave Shtetet e Bashkuara thyejnë…

Zbulohet “porta e fshehtë” 360 vjeçare e Parlamentit britanik, për të cilën njerëzit mendonin se ishte një dollap i energjisë elektrike

Një rrugëkalim i harruar në Parlamentin britanik, i ndërtuar për kurorëzimin e…

Jahti i miliarderit rus ndalohet nga autoritetet në Gjibraltar

Një super-jaht i lidhur me pronarin e prodhuesit më të madh të…