Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi, ka thënë se sot është takuar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Christopher R. Hill.

Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se me Hill kanë bashkëbiseduar për kërkesat të cilat në emër të Koalicionit të shqiptarëve të Luginës ia kanë dhënë presidentit serb Aleksandar Vuçiq, për nevojën e realizimit të Planit 7 pikësh dhe për situatën në Luginë në përgjithësi.

“Prezenca më e madhe e SHBA-ve në Luginë dhe përkrahja e kërkesave tona legjitime ishin temë e bashkëbisedimit tonë”,ka shkruar Kamberi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Janusz Bugajski: Amerika ka nevojë për një strategji më të fuqishme ndaj Rusisë

Me provat në rritje (që tregojnë) se Kremlini ka financuar Talebanët për…

Si varfërohen myftinitë dhe si pasurohen myftinjtë dhe “myhybët” e tyre (DOKUMENT)

Maqedonia e Veriut është ndër ata shtete të Evropës Juglindore që nuk…

Kumanova sërish kërkon nga Qeveria që ta shpallë karantinë të gjithë territorin e komunës

Shtabi komunal për krizë, mbrojtje dhe shpëtim në Kumanovë mbajti një takim…

Kovid-19, 6 viktima dhe 37 raste të reja

Gjatë 24 orëve sipas raportit të Ministrisë së Shëndetësisë janë kryer 484…

Ky është autori i sulmit që vrau disa persona me shigjeta në Norvegji

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë kanë…