Një gruas nga Poroji i Tetovës i është parashtruar kallëzim penale për shkak se në rrjetin social ‘Facebook’ ka shpërndarë lajme të rreme për Covid-19.

Policia e Tetovës parashtroi kallëzim penal për H.E (40) nga fshat Poroj, për shkak të dyshimeve të bazuara se ka kryer veprën penale “mosveprim sipas rekomandimeve shëndetësore gjatë kohës së epidemisë”, njofton Telegrafi Maqedoni.

Më 23.03.2020 nga Sektori për Krim Kompjuterik dhe Forenzikë Digjitale pranë Byrosë për Siguri Publike, është regjistruar një publikim në rrjetin social ‘Facebook’, me përmbajtje të pavërtetë në lidhje me situatën me epideminë në Maqedoni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…