Nasuf Beqiri Kaçaki /

Bashkëvendas te mi Haraçinas, keni shume kujdes se kujt ja jepni voten kete radhe ne zgjedhje. Mendoni per ne qe po kalbemi burgjeve, mendoni per femijet e juaj, mendoni per te nesermen.
Vota e juaj per nje dite, vendos per 4 vjet ardhmeri dhe siguri. Prandaj, mendoni dhe mos e shitni voten, mos e shitni nderin dhe besen e shqiptarit. Na kane mashtruar dhe manipuluar me vite e vite. Mjafte me! Ti themi mjaft zullumit dhe te keqes qe po ballafaqohemi cdo dite si qytetare. Vendi ka nevoj per ndryshim, ka nevoj per zhvillim, ka nevoj per politikan te punes dhe veprave, dhe jo politikan te krimit dhe te keqes.
Mos na zhgenjeni nga ky burg i trishte dhe i erresuar. Votoni shqiptarine e arsimuar dhe te nderit. Mos votoni parti maqedone, mos u mashtroni me premtime te kota. Njeher jemi mashtruar, Kesaj here, mos te gabojme te mashtrohemi. Keni alternative per te dhene voten aty ku duhet, keni Aleancen per Shqiptarët dhe Alternativa, parti shqiptare me njerz qe mendojn per shqiptaret.
Ne grupi i Kumanoves, perkrahim koalicionin Aleanca per Shqiptaret dhe Alternativa, koalicioni qe jemi te bindur se do sjell ndryshimin dhe shpresen shqiptareve anembane. Ju faleminderit, Nasuf Beqiri me shoket nga burgu.
TASH ËSHTË KOHA VOTO NR 5🙋‍♂️

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Ku jeni “komandanta” të 2001-shit, pse po heshtni për komandant Sokolin!

Nuzemedin Imeri / Vëllezër e Motra, Të dashur bashkëkombës, të flasësh për…

“Grupi i Kumanovës” ri-dënohet me aminin e Ali Ahmetit

“Rasti i Kumanovës” në fakt është varri moral i BDI-së dhe oqeani…

Efendi Rexhepi: Me komplot e tradhëti nuk përmirësohen “situatat e vështira”

R E A G I M Mbi Raportin e Komisionit Evropian për…

Xhaferi: Nesër në xhami do vinë politikanët kriminelë, dhe hoxhallarët që heshtin para të keqes

Arianit Xhaferi Mendojeni pak o njerëz të mirë, Nesër do vinë në…

Fituesit e zgjedhjeve në Kosovë po e përkrahin Selën dhe Gashin, humbësit po e përkrahin Ahmetin dhe Musa Xhaferin

Ylber Pilku /Nëse bëjmë një paralele shumë lehtë do ta konstatojmë se…