Branko Crvenkovski nuk zbulon nëse janë të sakta informacionet se po formohet parti e re politike.

Nga kabineti i tij për Kanal 5 u përgjigjën se ish-presidenti mbetet me të njëjtin qëndrim se nuk jep deklarata në opinion për çdo çështje edhe pse sot Zaev, pasardhësi i tij në LSDM, tha se Crvenkovski nuk mund të jetë asgjë përveç LSDM dhe se këto janë spekulime.

“Spekulimet janë të pranishme për shkak se në Ohër paralajmërohet një listë e re me anëtarë tanë socialdemokratë”, tha Zaev.

Ndryshe, nënkryetarja Radmilla Sheqerinska para disa ditëve dha dorëheqje nga pozita e saj, por me sqarim se jep mundësi për kuadro të reja, ndërsa mëdyshjet u shtuan edhe me shkarkimin e Stojko Paunovskit nga pozita e drejtorit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…