KUALICIONIMI parazgjedhor i ALEANCËS me BESË DHE TË TJERAT (parti e shoqëri civile) është i nevojshëm jo vetëm për ta shmangur nga pushteti BDI, sepse Bdi me zullumin e saj vetë është shmangur nga zemrat e shumicës së shqiptarëve. Por thjesht është i nevojshëm për të sjellur frymë dhe filoziofi të re të qeverisjes dhe të veprimit politik . Mbase edhe rrikthimin e shpresës së detronizuar tek shqiptarët në hapësirën e tymosur nga ,,bombat,, . Nëse këtë nuk duan ta kuptojnë lidershipet e kësaj opozite, atëherë ju them troç se ato mund të jenë gjithçka por lider JO ! (q.aliu)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Ku jeni “komandanta” të 2001-shit, pse po heshtni për komandant Sokolin!

Nuzemedin Imeri / Vëllezër e Motra, Të dashur bashkëkombës, të flasësh për…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…