Biznesmeni Jordan Kamçev, këtë mëngjes ka dhënë dëshmi në Prokurorinë për Ndjekjen e Krimit të Organizuar për rastin “Haraçi”. Këtë për Nova TV e kanë konfirmuar nga vetë Prokuroria.

Kamçev është ftuar të dëshmojë në cilësinë e dëshmitarit, ndërsa më 2 maj ai e ka paraqitur këtë rast në Prokurori, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Të dyshuarit në këtë rast janë Bojan Jovanovski, Zoran Milevski dhe kryeprokurorja e PSP-së Katica Janeva, të cilët ndodhen në paraburgim.

Ata Jovanovski dhe Milevski dyshohet se me ndikimin e Janevës, i kanë marrë të holla Kamçevit, në mënyrë që t’ia lehtësojnë procedurën penale në rastin “Perandoria”, në të cilën Kamçev është i dyshuari i parë.

Për rastin “Haraçi”, gazeta italiane “La Verita” publikoi pamje dhe audio-incizime, në të cilat dëgjohej edhe zëri i Katica Janevës.

Fillimisht ajo tha se është keqpërdorur emri i saj, ndërsa para disa ditësh Prokuroria Themelore i zgjeroi hetimet ku Janeva u përfshi në mesin e të dyshuarve. Nga Prokuroria thanë se posedojnë dëshmi se Katica Janeva e ka keqpërdorur detyrën zyrtare./Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…