Kryeministri britanik, Boris Johnson ka dënuar bombardimet e një spitali fëmijësh në qytetin jugor të Ukrainës, Mariupol.

Nëpërmjet një postimi në Twitter, Johnson tha se Britania “është duke shqyrtuar më shumë mbështetje për Ukrainën për t’u mbrojtur kundër sulmeve ajrore, duke shtuar se “do të kërkojmë llogari nga Putin, i cili është përgjegjës për krimet e tij të tmerrshme”.

Këshilli i qytetit të Mariupolit ka postuar video të spitalit të fëmijëve të sulmuar dhe ka akuzuar forcat ruse se kanë hedhur disa bomba mbi të nga ajri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti nga Peja flet për dialogun me Serbinë: As nuk e neglizhojmë, as nuk ngutemi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se nuk do…

Pandemia e koronavirusit do ta ndryshojë përgjithmonë rendin botëror. Analiza e Henri Kisingerit

HENRY A. KISINGER / Atmosfera surreale e pandemisë së Covid-19 më sjell…

Statusi i PSP-së dhe përdorimi i “bombave” pengojnë arritjen e marrëveshjes

Edhe pas takimit të tretë të grupeve të punës nga pushteti dhe…

Sela: 12 prilli është dita kur do të largohen aktorët politik që kanë privatizuar partitë (Video)

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela sot pas mbajtjes së takimit…

Lufta mund të plasë në çdo moment: Pamje dramatike nga fronti mes Ukrainës dhe separatistëve pro-rusë (VIDEO)

I zhytur deri në kyç në llum të zi, Presidenti ukrainas Volodymyr…