Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson, ka thënë se Britania e Madhe do të shkaktojë dhimbjen maksimale ekonomike në makinën e luftës së Putinit.

“Për sa kohë që Putini vazhdon sulmin e tij barbar ndaj ukrainasve të pafajshëm, ne do të vazhdojmë të ushtrojmë çdo fuqi që kemi për t’i shkaktuar dhimbjen maksimale ekonomike Putinit dhe makinës së tij të luftës”, u shpreh ai.

Sipas rregullave të reja, Usmanov dhe Shuvalov do të kenë të ngrira asetet e tyre dhe do t’u ndalohet të udhëtojnë në Mbretërinë e Bashkuar, raporton BBC.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti pas takimit me Merkelin: Nuk duhet të shprehet mirëkuptim për Serbinë për mosnjohjen e Kosovë

Kryeministri Albin Kurti pas takimit me që ka pasur me kancelaren gjermane,…

Rusi: Njoftime për rreth 1,500 të arrestuar në tubimet për Navalnin

Një organizatë ruse që monitoron ndalimet me motive politike tha se policia…

Dhomat e Specializuara: Kalimi i dosjes së çështjes së Gucatit dhe Haradinajt tek trupi gjykues shtyhet për datën 16 korrik

Dhomat e Specializuara të Hagës kanë marrë vendim që kalimi i dosjes…

Ende nuk ka përgjigje se kush është fajtor për zjarrin në spitalin modular në Tetovë

Kanë kaluar 3 muaj dhe ende nuk ka përgjigje se kush e…

Mbi 4300 njerëz vdesin në Indi nga një infeksion i pazakonshëm

Më shumë se 4300 njerëz kanë vdekur nga “kërpudhat e zeza” vdekjeprurëse…