Pas dekleratave të Ramush Haradinaj lidhur me ekstradimin e mundshëm te Grupit të Kumanovës, kanë reaguar Shek Hallaçi dhe Val Zeka.

Në vazhdim e keni postimin e tyre në facebook:

Nga Shek Hallaçi dhe Val Zeka

Ne nuk duam ekstradimin ton, nuk mundemi qe vllezrit ton shqipetar te ILIRIDES qe luftuan bashk me ne, ti lem mureve te ketyre burgjeve, duam vetem Hetim Nderkombtar dhe zbardhjen e te vertetes!

Ne asnjehere nuk kerkuam te na lirojne, por donim te zbardhet rasti. Videoincizimet, bisedat, deshmitaret e mbrojtur dhe fotografit qe silleshin ne seancen gjyqsore asjera nuk perputheshte me tjetren, te gjith ishin te manipuluara, Njerin trup te vrar me uniforme te uck-se askush nga pjestaret e grupit nuk e njeh, kush eshte ai?
Ne nuk e njohim ket gjykat, nuk kerkojm lirin nga ju, nuk duam as ekstradimin ton, duam vetem hetim nderkombtar per ket rast dhe te dal ne shesh e verteta e gjith kesaj tradhetie, qe prej asaj dite kur filluan te bojkotojmë seancen kerkesen qe kishim per Hetim Nderkombtar, filluan te malltretohen nga organet e shtetit sllav, me muaj te ter dhe nga 17 ore ne dit u malltretoheshim me pranga mbrapa dhe nga inspektorat e policis qe merrnin urdherat nga shefat e tyre qe ishin te perzier ne ket rast! 
Neve provuam dhe me grevë urie 12 ditore po na premtuan Ambasada e Kosoves se do ket hetim ndërkomtar.
Pse asnjeher nuk u dha pergjigje se kush ishte ai trup i veshur me uniformen e UÇK-se qe sollen foton e tij ne seancen gjyqsore qe nuk e njeh askush nga pjestaret e grupit?
Pervec kesaj edhe shum incizime edhe foto dhe biseda te tjera qe silleshin si deshmi jan te manipuluara, kjo eshte edhe arsyeja qe shteti sllav nuk do qe te ket hetim per ket rast!
Ne nuk kerkojm as lirin ton nga ju, ne nuk duam as ekstradim, ne duam vetem te dal ne shesh e verteta, kjo eshte edhe arsyeja qe kerkojm hetim nderkombtar, pastaj nese jemi fajtor ateher le te na denojn jo me burg te perjetshem por edhe me ekzekutim, shqiptari nje her lind njeher ka me vdek, ne as nuk shitem e as nuk blehem, por qellimin per bashkimin e tokave te tona nuk mund ta fshehim, as edhe nje minut te vetem nuk jem pishman qe kem ardh ne Kumanov, sepse qellimin e dim shum mir pse kem ardhur, dhe po te na jepet mundesia e bejm prap, nuk mund te durojm qe dikush i ardhur nga fundi i karpateve te mbaj kembem mbi koken e vllezerve te mi, pritem me vjet te tera qe politika shqiptare te bej ndonje ndryshim nuk ndodhi, andaj nuk mundem te durojm me, dhe as do durojm edhe pse jemi mbrenda kater mureve, bashkimi i tokave tona dhe liria e popullit ton vlen me shum se jeta dhe liria jonë, andaj nese kjo veper dhe ky qellim qe patem nuk do te sjell edhe gjen me te vogel per te miren e kombit ton, ateher ska se cka na duhet edhe kjo cop jete qe na ka mbet!
Tradhetaret heret ose von denimin do te marrin, gjaku i deshmorve do ti denoj me shum se sa mund ta imagjinojn ata.
Tradhetaret Plumbin E Kan Hak!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…