Sekretari i përgjithshëm i qytetit të Shkupit, Gjoko Vellkovski largohet nga posti. Informacionin për dorëheqje ai e ka ndarë me publikun pak më parë në profilin e tij në Facebook, në një postim në të cilin ka theksuar se kjo vjen pasi Antikorrupsioni ka kërkuar që ai të përcaktohen në njërën prej dy funksioneve që ka pasur, ndërsa ai ka shkruar se është i zhgënjyer nga potenciali i dobët i kryetares Danella Arsovskës.

Duke pasur parasysh se në këtë pozitë kam ardhur pasi më parë jam zgjedhur këshilltar në komunën e Çairit, që është vendi ku jetoj dhe ku kam edhe obligim të kontribuoj, kërkova nga Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit që të deklarohet për një gjë të tillë. një situatë. Këto ditë më njoftuan se do të duhet të zgjedh njërën nga ato dy pozita dhe mora vendim që të largohem nga pozita e sekretarit të përgjithshëm të Qytetit të Shkupit dhe t’i përkushtohem pozitës së këshilltarit ku jam zgjedhur nga qytetarët e Çairit. Këtë vendim e kam marrë për faktin se jam i zhgënjyer nga potenciali i dobët për punë dhe mosbashkëpunimi i kryetares Arsovska në realizimin e projekteve kapitale për Qytetin e Shkupit”, shkruan mes tjerash Vellkovski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Gjuetarët e viruseve, në shpella për të parashikuar pandeminë e radhës

Përpara se të futen në shpellë, pjesëtarët e ekipit të shkencëtarëve vendosin…

Amerikania e vrarë me thikë në Rusi ishte ish-marinse, një i dyshuar i arrestuar

Qytetarja amerikane Catherine Serou 34-vjeçe, e cila kishte shërbyer më parë në…

Filipçe: Po përgatitemi për valën e dytë të Covid-19

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp theksoi…

Sela i zhgënjyer nga Gashi: “Alternativa” në Qeveri, amoralitet politik

Të paktën për një periudhë nuk do të ketë bashkëpunim të përkthyer…

Shtabi i Krizës propozon që nga java e ardhshme ora policore të fillojë në 21:00, kurse lokalet të punojnë në ambientet e jashtme

Shtabi i Krizës i ka propozuar sot Qeverisë se duke filluar nga…