Ka dhënë dorëheqje komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës Rrahman Rama.

Klan Kosova mëson se Rama do të marrë një pozitë tjetër që lidhet me bashkëpunimin me NATO-n.

Sipas burimeve brenda FSK-së në vend të tij pritet të caktohet Bashkim Jashari.

Bashkim Jashari i përket familjes së komandantit legjendar Adem Jashari, përkatësisht është djali i Rifat Jasharit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

PSZH dhe Çellsi, në gjysmëfinale të Championsit

Paris Sen Zhermeni dhe Çellsit janë udhëtarët e parë në gjysmëfinale të…

Vritet truproja e mbretit të Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz Al Saud

Televizioni shtetëror në Arabinë Saudite ka lajmëruar se një nga truprojet kryesore…

Policia konfiskon armë dhe municion në Tetovë

Një armë automatike, një pistoletë dhe municion janë gjetur në një shtëpi…

Skandali i vaksinave, mijëra vetëve u injektohet ujë me kripë!

Mijëra vetë kanë rënë pre e një mashtrimi në Indi ku njerëzve…

Djegia e jahtit/ Si shpëtoi politikani i njohur

Mediat kroate kanë dhënë detaje lidhur me djegien e një jahti në…