Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, e ka falënderuar Presidenten Vjosa Osmani, sipas tij për nderin dhe respektin ndaj dëshmorëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kjo gjatë vizitës së saj në varrezat e dëshmorëve të Drenicës.

”Ashtu siç tha edhe presidentja, ne sot nderuam të kaluarën tonë”.

”Me shumë vuajtje, me shumë sakrificë, aq sa e dhimbshme po edhe krenare, një ideal brez pas brezi që për fat tonin, gjeneratës tonë, arritëm ta shijojmë lirinë më në fund”, u shpreh Jashari.

Jashari nga Kompleksi Memorial i Dëshmorëve në Marinë të Drenicës, bëri thirrje për unitet, njofton Klan Kosova.

”Këtë amanet të dëshmorëve, mund ta realizojmë vetëm të bashkuar, të unifikuar duke zhvilluar dhe ndihmuar vendin tonë”.

”Falemnderit presidente për nderin dhe respektin ndaj dëshmorëve, ndaj UÇK-së”.

”Uroj që vendi ynë të ecë në hapa të sigurt dhe drejt përpara. Lavdi të gjithë dëshmorëve të UÇK-së”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…