Sekretari i përgjithshëm i VMRO-DPMNE-së Igor Janushev, tha se Shkupi e mposhti pushtetin, mposhti Zaevin, Pendarovskin dhe partnerët e tyre të koalicionit.

“Fituam në Shkup, Manastir, Prilep, Veles, Vinicë e shumë komuna të tjera”, tha Janushev, sipas të cilit në rast se këto vota do të shndërroheshin në mandate deputeti, atëherë i bie që qeverinë e ardhshme ta formonte VMRO-DPMNE-ja, ndërsa subjektet politike shqiptare BDI-së do t’i takonin 13 deputetë, po aq edhe Blerim Rekës bashkë me mbështetësit e tij Aleanca për Shqiptarët dhe BESA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…