Prokurorja Speciale, Katica Janeva nga burgu hetues i Shutkës ka dorëzuar letër deri te ekipi i prokurorëve special ku ka kërkuar që të gjitha lëndët e PSP-së të dorëzohen në PTHP-në e Shkupit.

Siç mësohet tashmë në PSP-së është mbajtur mbledhje lidhur me kërkesën e Janevës nga burgu i Shutkës dhe vendimi do të merret brenda tri ditëve.

Për vendimin e Janevës nga Prokuroria e Shkupit janë shprehur se gjatë ditës do të dalin me detaje lidhur me letrën e Janevës drejtuar PSP-së

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…