Është përkeqësuar gjendja shëndetësore e ish Prokurores Speciale, Katica Janeva, këtë e ka konfirmuar avokatja e saj Irena Fërçkovska.
Janeva e cila gjendet në paraburgim si e dyshuar në rastin “Reket”, është nën terapi mjekësore.

Avokatja e Janevës ka theksuar se do të kërkoj heqjen e masës së paraburgimit dhe t’i mundësohet që të mbrohet në liri, ndërkohë që si garanci do të ofrohet prona e sajë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

ASHAM: Hovi i Koronavirusit në fillim të majit me 1.100 të infektuar

Kryetari i ASHAM-it, Ljupço Kocarev informoi se së bashku me mr. Petar…

Si u ‘fshinë’ Nikolai Patrushev dhe Sergei Shoigu nga rrethi i ngushtë i Vladimir Putinit?

Edhe pse prej muajsh ka pasur zëra për një tronditje në krye…

Ja si do të jetë emri i partisë së re të Branko Cërvenkovskit!

Në opinion janë paraqitur informacione se ish kryeministri dhe presidenti i shtetit,…

Boris Johnson jep paralajmërimin e fortë për klimën vendeve të G-20

Kryeministri italian Mario Draghi mirëpret liderët boterorë në Romë Kryeministri britanik, Boris…

​Vdesin babë e bir gjatë një përleshjeje në një familje në veri të Mitrovicës

Ballina Lajme Emisione Video Lajme Skema Programore Sport NA NDIQNI NË: ​Vdesin…