Prokurorja speciale publike Katica Janeva konfirmoi se nuk ka dhënë urdhër për kontroll të prokurores Fatime Fetai dhe të prokurorëve të tjerë dhe tha se bëhet fjalë për keqkuptim.

“Nuk është e vërtetë se kam dhënë një urdhër të tillë, bëhet fjalë për keqkuptim. Nuk jam në disponim për të thënë më shumë”, deklaroi Janeva për A1.on.

Përndryshe, pritet që Janeva të martën në Departamentin e PP për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit duhet të dëshmojë lidhur me rastin “Reket”, për të cilin sot dëshmoi prokurori i PSP-së, Burim Rustemi, ndërsa tashmë dëshmuan edhe prokuroret Lile Stefanova dhe Elizabeta Josifovska.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…