Nga Prokuroria thonë se mbrëmjen e djeshme kanë kryer inspektim në Çair, ku pas një incidenti të armatosur mbet i vrarë një person ndërsa dy të tjerë u plagosën, përcjell TV21. Nga Prokuroria thonë se janë siguruar video-incizime nga objektet rreth vendit të ngjarjes dhe se po punohet për identifikimn e autorëve.

“Prokurori publik ka lëshuar urdhër për grumbullimin dhe analizimin e gjurmëve të gjetura në vendngjarje, si dhe urdhër për obduksion të të ndjerit. Me urdhër të prokurorit publik janë siguruar incizimet nga video vëzhgimet prej objekteve përreth. Po punohet në përcaktimin e identitetit të autorëve”, thonë nga Prokuroria.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Kurti: Diaspora ka kontribuar në ekonominë e Kosovës dhe Shqipërisë, por s’ka pasur vëmendjen e institucioneve

Kryeministri i Kosovës, njëherit kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, bashkë me…

Aksion policorë në Haraçinë, arrestohen tetë persona

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski përmes profilit të tij në…

Përgjimet vazhdojnë të dridhin

“El Cheka” ditëve të fundit ka lansuar një set përgjimesh ku  protagonist…

Ushtria ruse bombardon ndërtesën e Kryqit të Kuq në Mariupol

Gjatë sulmeve ajrore të ushtrisë ruse, është goditur me bomba ndërtesa e…

80 mijë euro për dy makina të tipit “Ford Mondeo”, drejtorët e Fondit Shëndetësor blejnë vetura luksoze në kohë krize

Drejtorët e Fondit për Sigurim Shëndetësor Stevo Kërstevski dhe Faton Ahmeti do…