Nëpunës të policisë mbrëmë kanë gjetur 21 emigrantë nga Pakistani, Iraku dhe Siria në afërsi të fshatit Llojanë të Likovës.

Siç informojnë nga MPB-ja, dje në ora 21:50 në autostradën Tabanoc-Kumanovë, tek qarkorja Tabanoc, efektivët e policisë kanë dhënë shenjë për ndalesë automjetit “Audi Q7”, por shoferi nuk ka ndaluar dhe ka ikur me automjetin.

Pastaj, pas kërkimit të terrenit, në afërsi të hyrjes së fshatit Llojanë, janë gjetur 21 emigrantë nga Pakistani, Iraku dhe Siria, të cilët janë dorëzuar në Qendrën transitore Tabanoc për procedurë të mëtutjeshme.

Ndërmerret masat për zbardhjen e rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…