Janë gjetur vajzat minorene të moshës 12 dhe 15 vjeçare, të cilat ishin zhdukur tre ditë më parë. Të afërmit e saj kanë njoftuar se qytetarët i kanë parë vajzat në një pjesë të Shkupit dhe i kanë ndaluar ato, më pas menjëherë kanë informuar policinë.

Ky lajm ka gëzuar familjarët, por ka rënduar gjendjen shëndetësore të babait të saj. Rasti po trajtohet në stacionin policor në Bit Pazar, ndërsa ende nuk dihet gjendja shëndetësore apo psiqike e vajzave adoleshente.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Mickoski kërkon zgjedhje të reja parlamentare

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në një dalje për media tha se…

Zaev dorëzon në Kuvend dorëheqjen nga posti i kryeministrit

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ashtu siç dhe ishte paralajmëruar…

Mijëra rusë marshojnë në Moskë në përvjetorin e vrasjes së Boris Nemtsovit

Mijëra qytetarë kanë marshuar në Moskë dhe kanë organizuar protesta në qytete…

Liderët e Ballkanit Perëndimor mblidhen në Bruksel

Të martën në Bruksel do të mblidhen liderët e vendeve të Ballkanit…

OKB plan global për të ndihmuar vendet e varfra kundër koronavirusit

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres, ka thënë…