Qendra rajonale për Punë Kufitare Jug ngriti padi penale kundër B.A. (40) dhe K.Gj. (27) të dy nga Gjevgjelia, të dyshuar për vepër penale të bërë “kontrabandim të emigrantëve”.

Më 10.06.2020 rreth orës 05:40 nga ana shërbimeve moto-patrulluese në stacionin policor për kontroll kufitar dhe vendkalimin kufitar Bogorodicë në autostradën Gjevgjeli – Shkup, kumtuan sot nga MPB, është vërejtur një automjet-transportues “man” me targa bullgare dhe mjeti lidhës, se si ka qarkulluar me shpejtësi të madhe. Pastaj moto-patrulla ka vazhduar drejt automjetit transportues me qëllim që ta ndalin, ndërsa te pjesa e vjetër e fshatit Miletkovo drejt fshatit Gabrovo shoferi e ka ndalur automjetin transportues dhe ka ikur.

“Gjatë bastisjes së automjetit transportues janë gjetur 142 emigrantë dhe janë arrestuar në stacionin policor për procedurë të mëtutjeshme”, qëndron në kumtesën e MPB-së./MIA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…