Jane Çento nga burgu i Shutkës do të transferohet në burgun e Idrizovës. Ai ka thënë se betejën e tij për liri do ta vazhdojë prej atje.

Çento u dënua me 15 vite burg, për shkak dhunës në Kuvend më 27 prill 2017.

Deri tani vuajtjen e dënimit e ka kryer në burgun e “Shutkës” por tani është transferuar në Idrizovë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Për raste urgjente mjekësore tani do të përdoren dhe helikopterë

Zëdhënësi i Qeverisë Muhamed Hoxha sot në një pres konferencë, njoftoi për…

461 persona kanë shkelur masën për mbajtjen maskave mbrojtëse

Gjatë 24 orëve të kaluara, 70 personave iu dhanë vendime për izolim,…

Monstra, prezentë në seancë edhe policia intervenuese

Në seancën e sotme të rastit Monstra, ku janë prezent në cilësinë…

Këto janë çmimet e reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë vendosi që çmimi me pakicë i benzinës të…

Katër të vdekur dhe 203 raste të reja me coronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton se të shtunën janë…