Pamjet e djaloshit që bënte shqiponjën me dy krerë përpara lojtarëve serb u bënë virale mediat shqiptare. Ai quhet Ahmed Al Sheikh është është një banor i Katarit. Ahmedi ka folur në një video të bërë për  gazetën “Blic”, ku tregon edhe lidhjen e tij me shqiptarët. Al Sheikh-u rrëfen se ka mësuar për Shqipërinë nga një mik i tij, djali i ambasadorit të Kosovës, dhe se është ndjerë si në shtëpinë e tij në momentin që ka shkelur në vendin tonë.

“E kam mësuar shqiponjën nga një shok i imi, i cili është djali i një ambasadori të Kosovës. Ai më ka treguar shumë për lu.ftën. Për mua personalisht shqiptarët janë të sjellshëm, shumë mikpritës. Gjatë vizitës sime në Shqipëri ata më bënë të ndihem si në shtëpinë time. Jam lindur dhe rritur në Katar. Që nga vizita ime në Shqipëri, unë gjithmonë kam qenë tifoz i juaji. Dy lojtarët e mi të preferuar janë Broja dhe Muriqi. Rroftë Shqipëria”, ka thënë Ahmed Al Sheikh.

/Halit Delibashi-Sport Ekspres/

https://fb.watch/haoBQBUskC/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

I riu dyshohet për tentim vrasje, Prokuroria me detaje rreth plagosjes në kazino të Tetovës

Prokuroria e Tetovës kërkon paraburgim shtëpiak për një 19-vjeçar i cili dyshohet…

Zhduket vajza e re nga Kumanova, ekipet policore në kërkim të saj

Një vajzë e re nga Kumanova (14), Kanita Ramani është zhdukur në…

10 të vdekur e 15 të plagosur nga një sulm me thikë në Kanada

Damien Sanderson dhe Myles Sanderson dyshohet se vranë me thikë të paktën…

Rasti që ka trazuar Greqinë: si kaloi Maria në Islam?

Rrëfimi i një 20-vjeçareje italiane të konvertuar: kështu “m’u bashkua” dhe shoqja…

Eurodeputeti holandez: Vuçiq i do vetëm paratë e BE-së, nuk do të lejohet një Republikë Serbe brenda Kosovës

Deputeti holandez në Parlamentin Evropian, Thujs Reuten, ka shprehur pakënaqësi me pozitën…