Avionët luftarakë izraelitë kanë kryer edhe një herë sulme ajrore kundër objekteve të ndryshme në Gazë.

Në një postim që ka bërë në llogarinë e saj në «Twitter» ushtria izraelite njofton se është kryer sulm ajror kundër “objektivave të tjera” të Hamasit në jug të Gazës.

Ministria pretendon se sulmi mori në shënjestër një kompleks ushtarak ku ruheshin raketat.

Kurse administrata e Tel-Avivit pretendoi se balonat dhe tullumbacet me helium, që ishin dërguar nga aktivistët palestinezë, kishin shkaktuar zjarr në vendbanimet çifute përreth Rripit të Gazës.

Ushtria izraelite kryen shpesh sulme ajrore kundër zonave kufitare, ku siç pretendon ajo, përgatiten balonat dhe tullumbacet me helium, që thuhet se vijnë nga Gaza dhe ushtria izraelite nuk ka gjetur ende një zgjidhje ndaj tyre.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…