Është arrestuar një grua shqiptare në Itali.

Ajo dyshohet se kishte vrarë burrin e saj.

Më saktë, gruaja kishte paguar dy vrasës me pagesë, më 13 dhjetor të vitit të kaluar në Rocca Priora, e ekzekutuan planin e saj të menduar.

Lidhur me rastin kanë raportuar edhe mediat italiane.

Shqiptarja ishte e lodhur nga abuzimet e shkaktuara nga burri i saj, Petrit Caka.

Ajo gjeti një mënyrë se si ta hiqte qafe atë.

Ata inskenuan një grabitje në shtëpinë e shqiptarit e më pas e vranë me thikë duke i shkaktuar një sërë plagësh në qafë dhe në trup me pasojë vdekjen.

Pasi ekzektuan planin e vrasjes ata u kthyen në Shqipëri po atë mbrëmje, falë mbështetjes së porositësve të vrasjes.

Ishte vetë gruaja ajo që i lajmëroi karabinierët se kinse zbuloi trupin e bashkëshortit të vrarë pas një grabitje në shtëpi.

Por, më pas skenari i ngjarjes ndryshoi totalisht duke i zbuluar porositësit dhe vrasësit e shqiptarit Petrit Caka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Është anuluar mendimi për Ligjin për përdorimin e gjuhëve në Komisionin e Venecias

Mendimi për Ligjin për përdorimin e gjuhëve në Republikën e Maqedonisë së…

Situatë e tensionuar në qendër të Ohrit, protestohet kundër hapjes së klubit bullgar

Situatë e tensionuar në qendër të Ohrit, në vendin ku ka filluar…

53 raste të reja me virusin korona

Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot informoi se…

Dy persona gjenden të vdekur në banesat e tyre

Një person u gjet i vdekur në banesën e tij në rrugën…

Shahbaz Sharif zgjidhet kryeministri i ri i Pakistanit

Deputetët e Parlamentit të Pakistanit, kanë zgjedhur sot Shahbaz Sharif për kryeministër…