Ish-zëvendëspresidenti amerikan Mike Pence do ta vizitojë Shqipërinë këtë të enjte.

Lajmin e ka konfirmuar Zyra për Media e kryetarit të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla.

Mësohet se Pence do të takohet në Tiranë me krerët më të lartë të politikës shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Franca dëshiron që certifikata e vaksinimit të jetë në fuqi deri në verën e vitit 2022

Qeveria franceze po shqyrton prezantimin e një projektligji që do ta lejojë…

Prej sot hyjnë në fuqi masat e reja kufizuese në Maqedoni

Në Maqedoninë e Veriut prej sot hyjnë në fuqi masat anti-COVID-19 të…

Dy doza vetëm 20% e shqiptarëve/ Në Shqipëri nuk respektohen masat mbrojtëse nga covid

Vetëm 20% e shqiptarëve janë vaksinuar me dy doza dhe as që…

Tërmet i fuqishëm në Bosnje e Hercegovinë, ndjehet edhe në vendet tona

Dridhje të tokës janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Shqipëri, Kosovë, Maqedonisë…

Majlinda Kelmendi e fiton medaljen e dytë të artë në Abu Dhabi

Majlinda Kelmendi e ka fituar medaljen e artë në grand slamin e…