Presidenti në largim i Brazilit, Jair Bolsonaro, është përshëndetur të premten me ndjekësit e tij.

Përmes një lidhje direkte në rrjete sociale,  ai iu tha përkrahësve të tij se bota nuk përfundon më 1 janar.

“Ne kemi një të ardhme përpara. Betejat i kemi humbur, por nuk do ta humbin luftën”, tha Bolsonaro.

Ai nuk tregoi nëse do të marrë pjesë në inaugurimin e presidentit të ri të zgjedhur Luiz Inacio Lula da Silva të dielën, shkruan “News Wires”.

Në tetor Lula fitoi zgjedhjet me 50.9 përqind të votave, kurse Bolsonaro  me 49.1 përqind.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Momente dramatike: Policia thyen xhamin e “Audi”-t luksoz dhe nxjerr zvarrë shoferin

Një skenë tipike për filma është regjistruar në Britani. Pamjet e publikuara…

Shaqir Fetai i zhgënjyer nga Hallk Banka

Derisa po kënaqej nëpër Zvicër, Shaqir Fetait i erdhi një ftesë nga…

Gërvalla thotë se Serbia është aleatja më e afërt e Rusisë

“Andaj edhe kërcënimet që i bën, kërkojnë një përgjigje të përbashkët, një…

Majta ngrit padi penale kundër ish-ministres Angelovska

E Majta sot ngriti padi penale në Prokurorinë Themelore Publike kundër ish-ministres…

Situata nga Covid në Kosovë/ Asnjë viktimë në 24 orë

Njëzet e tetë raste me koronavirus u konfirmuan të premten në Kosovë.…