Një ish-nxënëse shfrytëzoi një thikë për të therur një nxënëse (15) dhe një mësuese që u përpoq ta pengonte atë në shkollën private “Rudjer Boskovic” në Beograd.

Të sulmuarit nuk janë lënduar rëndë, raporton mediumi b92.

Raportohet se vajza kishte me veti një thikë kuzhine ndërsa është ndërprerë procesi mësimor dhe janë evakuuar të gjithë nga shkolla.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme në Vraçar, adoleshenti K.K. vrau tetë nxënës dhe një roje në shkollën fillore “Vladislav Ribnikar”.

Sipas të dhënave të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, djali i dyshuar për krimin ndodhet në një vend të posaçëm dhe me këtë rast do të merren institucionet shëndetësore.

Meqenëse K.K. nën moshën 14 vjeç, sipas ligjit aktual, nuk mund të përgjigjet penalisht. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kryeministri Kurti takon përfaqësuesit e shoqatave të dala nga lufta

Kryeministri Albin Kurti, ka pritur në takim përfaqësuesit e shoqatave të dala…

Pendarovski: S’ka drejtësi me kriminelë në liri dhe prokurorë të korruptuar

Presidenti Stevo Pendarovski nga seanca e Kuvendit drejtoi kritika për korrupsionin dhe…

Vaksina amerikane përballet me “Fazën 2”, në shitje në vitin 2021

Kompania Moderna, me qendër në Kembrixh në Massachussetts, bëri kërkesë te henen…

Migrantët, Spasovski: Për momentin gjendja është stabile

Kryeministrit Oliver Spasovski u shpreh i prerë se vendi nuk do të…