Pesë të burgosur dhe tre punonjës në Burgun e Shtipit kanë rezultuar pozitive me COVID-19.

Ish-Drejtori i Byrosë për Siguri Publike, Mitko Çavkov, sic transmeton Klan M, është në mesin e pesë të burgosurve që kanë pozitiv – kanë njoftuar mediat, duke u thirrur në deklaratën e Drejtorit Miki Todorov, I cili ka njoftuar se të infektuarit janë ndarë nga të burgosurit tjerë.

Mitko Çavkovi është duke vuajtur dënimin prej 16 viteve prej se në Mars 2019 ishte dënuar për cënim terrorist të rendit kushtetues dhe sigurisë, lidhur me dhunën në Kuvend më 27 Prill 2017. /KlanMacedonia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…