Pesë të burgosur dhe tre punonjës në Burgun e Shtipit kanë rezultuar pozitive me COVID-19.

Ish-Drejtori i Byrosë për Siguri Publike, Mitko Çavkov, sic transmeton Klan M, është në mesin e pesë të burgosurve që kanë pozitiv – kanë njoftuar mediat, duke u thirrur në deklaratën e Drejtorit Miki Todorov, I cili ka njoftuar se të infektuarit janë ndarë nga të burgosurit tjerë.

Mitko Çavkovi është duke vuajtur dënimin prej 16 viteve prej se në Mars 2019 ishte dënuar për cënim terrorist të rendit kushtetues dhe sigurisë, lidhur me dhunën në Kuvend më 27 Prill 2017. /KlanMacedonia

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

52 raste të reja me CoVid-19 në Maqedoni, 4 të vdekur

Rritet në mënyrë drastike numri i të prekurve nga virusi korona në…

Kthimi i mërgimtarëve, Rohde njofton për kufizimet e reja për hyrje në Gjermani

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka njoftuar se duke filluar…

Aksioni “Pika”, 47 zyrtarë policorë të arrestuar

47 zyrtarë policorë janë arrestuar gjatë operacionit “Pika” në Gjakovë e Prizren.…

Kuvendi ende i bllokuar! Deputetët e PD-së ulen në sallë, PS ndjek mbledhjet ‘on line’

Komisioni parlamentar i Ekonomisë, Medias dhe Veprimtarisë Prodhuese u konstituan mes debatesh…

​Kurti: Reciprociteti ndaj targave të Serbisë nuk është provokues dhe as diskriminues

Kreu i Qeverisë Albin Kurti, ka folur serish rreth vendosjes së reciprocitetit…