Ish-kryetari i Komunës së Shtërpcës, Bratisllav Nikolliq, po dyshohet të ketë marrë para dhe dhurata me qëllim që të jepte leje ndërtimore të kundërligjshme në Parkun Kombëtar “Sharri”, në zonën e tretë dhe dytë të vikend zonës në Brazovicë.

Siç njofton Prokuroria Themelore në Ferizaj, ekziston dyshimi se ai ka kryer veprën penale “marrje e ryshfetit”, “keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar”, “ushtrimi i ndikimit” dhe “mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”.

Tutje, në njoftimin thuhet se gjatë bastisjes së djeshme, në shtëpinë e Nikolliqit është gjetur edhe armë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Blinken flet me Vuçiqin për domosdoshmërinë e arritjes së shpejtë të marrëveshjes

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, pas Albin Kurtit ka biseduar në…

Pandemia e koronavirusit do ta ndryshojë përgjithmonë rendin botëror. Analiza e Henri Kisingerit

HENRY A. KISINGER / Atmosfera surreale e pandemisë së Covid-19 më sjell…

24 mbetje trupash njerëzish zbulohen në kopshtin e ish-policit

Mbetjet e trupave të të paktën 24 njerzëve janë zbuluar në shtëpinë…

Sekuestrohen 130 mijë maska në Itali, nuk plotësonin standardet

Gjendja e pandemisë së koronavirusit ka shtuar kontrollet nga ana e Guardia…

Qindra maqedonas para konsullatës në Manastir, kërkojnë pasaporta bullgare

Para konsullatës bullgare në Manastir, qindra qytetarë po presin në radhë për…