I shoqëruar nga forca të shumta të njësive speciale të EULEX-it, Gucati ka ardhur nga Haga për ta vizituar nënën e tij të sëmurë në QKUK, raprton Klan Kosova.

Nëna e Gucatit është duke u trajtuar në Klinikën e Pulmologjisë pasi vuan nga kanceri.

Gucati edhe në korrik të këtij viti ka ardhur për vizitë tek nëna që ishte e shtrirë në spital.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Si mund t’i qaset Qeveria e Kosovës çështjes së liberalizimit të vizave?

Në vitin 2018 Komisioni Evropian kishte konfirmuar se Kosova ka përmbushur dy…

Konjufca nga Çikatova e Vjetër: Serbisë duhet t’i bëhet një padi për gjenocid

Kryeparlamentari Glauk Konjufca ka bërë homazhe në Çikatovë të Vjetër në 22…

Reagime të ashpra nga Ukraina ndaj ‘propozimeve për lëshim të territoreve’ – i fundit vjen edhe nga Zelensky

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka hedhur poshtë sugjerimet që Kievi të hiqte…

REL: Franca kushtëzon liberalizimin e vizave

Në mbledhjen e mbyllur, të mbajtur të enjten në Këshillin e Bashkimit…

Qeveria miraton dy vendime dhe një nismë

Qeveria ka mbajtur mbledhje elektronike, e 88-ta me radhë, në të cilën…